KONST / Litografier / Färglitografi 12757397
nr 1275 7397
Pär Andersson
(1926-2015), Sverige
Färglitografi, "Forsen". Signerad, numrerad 137/200. Motivet: 39x50 cm
Pär Sigurd Andersson, svensk bildkonstnär född i Skellefteå 1926, död 2015.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 september 2019
kl 20:02:04
12/9 23:25:58
Pär Andersson
Läs mer om Pär Andersson